Nazywam się Konrad i jestem (prawdopodobnie podobnie jak Ty) inwestorem indywidualnym!


Moja historia z giełdą zaczęła się około 10 lat temu i trwa nieprzerwanie do dzisia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak rynek i dostęp do informacji zmienił się przez te 10 lat. Jak zaczynałem to większość moich inwestycji było "na czuja", kiedy docierały do mnie jakieś szczątkowe informacje. Dzisiaj jednym kliknięciem mam dostęp do całej masy informacji o każdej ze spółek i za to jestem bardzo wdzięczny postępowi technologii. Dzięki temu mogłem stać się skutecznym inwestorem. 

Stwierdziłem, że skoro inwestuję od kilku lat to podzielę się wiedzą z innymi i w 2018 roku powstał Kanał na Youtube który dziś nazywa się: "Konrad Książak - Giełda, Pieniędze, Inwestycje", bo dotyczy wszystkich tych tematów. Oczywiście, głównie skupiam się na inwestycjach giełdowych, ale mówię też o oszczędzaniu i zarządzaniu pieniędzmi, bo nie da się inwestować bez oszczędzania. Przyznam, że początki były dość trudne, ale dziś między innymi dzięki wielu uwagom w komentarzach jestem w stanie robić dużo wartościowych materiałów specjalnie dla Ciebie. Oprócz tego prowadzę też swojego bloga, dla wszystkich tych, którzy wolą słowo pisane od mówionego :)

 

Jeśli chodzi o moją filozofię inwestycyjną to opiera sie na wartości. Nie jestem fanem analizy technicznej (służy mi jedynie do określenia poziomów wejścia i wyjścia). Opieram się na analizie fundamentalnej rozumianej jako przewidywanie perspektyw danej branży i spółki. Wiele osób uważa analizę fundamentalną za wpatrywanie się w przeszłe wyniki finansowe. To błąd, z przeszłości nie musimy wyczytać przyszłości. Przeszłe wyniki mogą nam pomóc, ale nie one są najważniejsze. Najistotniejsze jest to jakie są aktualnie "warunki gry" i kto może na tym skorzystać. Właśnie na tym się skupiam

 

Do tej pory zrobiłem dla Ciebie

To jeszcze nie koniec. Cały czas powstają nowe filmy, w których omawiam poszczególne spółki, rozmawiam z zarządami firm, czy mówię o psychologii inwestowania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Moją misją jest pomóc inwestorom indywidualnym (a myślę, że skoro tu jesteś to do nich się zaliczasz) w jak najlepszym zrozumieniu giełdy. Mam też w tym osobiste cele, bo im nas jest więcej tym jest większa płynność na spółkach (więcej osób kupuje i sprzedaje), a to jest czynnik, który przyciąga też dużych inwestorów, więc im nas więcej tym lepiej!

Pozdrawiam
Konrad!

Regulamin | Polityka Prywatności | Utworzono w WebToLearn